Gry RPG

 

Co to jest RPG? To nic innego jak gra wyobraźni, w której grający prowadzi postać w fikcyjnym świecie.

Jak to wygląda? Do jednego stołu zasiada do 6 grających, siódmą osobą jest prowadzący, zwany Mistrzem Gry. Zadaniem Mistrza Gry (MG) jest wymyślić przygodę, w której brać udział będą Bohaterowie Graczy (BG). Gracze prowadzą kartę swojej postaci  tj. kartkę papieru na której, zapisują informacje, co ta postać potrafi, jak ma na imię, skąd pochodzi itd.

Na czym gra polega? Na odgrywaniu swojej postaci, która nie raz będzie musiała z kimś porozmawiać, walczyć ze złem czy rozwiązać jakaś zagadkę. Grający w grę nie dostaje scenariusza, sam decyduje co mówi i co myśli. Mistrz Gry odpowiada za całą resztę, każdą postać jaką spotkają Bohaterowie Graczy. Musi ją umiejętnie odegrać, by było czuć różnicę między sprzedającym nam towary kupcem, a wielkim złym orkiem.

Czy RPG jest rozwijające dla dziecka?

Tak, przede wszystkim działa na wyobraźnię, ale i poszerza zakres zainteresowań grających: akcja gry dzieje się w starożytnym Rzymie?…. być może grający postanowi poczytać podręcznik od historii, by lepiej poznać walczących na arenie gladiatorów, lub rzymskich legionistów? A może gramy w świecie fantasy, gdzie są elfy, orkowie czy smoki? Czemu nie! Bogate w informacje książki fantasy z Tolkienowskim Władcą Pierścieni czekają by je przeczytać!

Miejsce i termin: Świetlica „U Edmunda”/ soboty godz.10-12 oraz 12.15-14.15

Prowadzący: Mistrz Gry z 10 letnim doświadczeniem, psycholog Wiktor Wikiera

Realizator:

Przymierze Rodzin

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress